چند رسانه ایفناوری

آینده وسایل نقلیه الکتریکی در معرض چه تهدیدی است؟

نکات برگزیده مطلب
  • دانش قدرت است
  • در آینده ممکن است
  • طرفداران تیم های هیبز و رز کانتی در فینال
  • نکته روز : دوباره همان مرد
  • طرفداران تیم های هیبز و رز کانتی در فینال
  • اسپیث در خطر از دست رفتن


به گزارش گاردین، افزایش قیمت برق و همچنین در هزینه مواد خام و در دسترس بودن، کمبود قطعات و کاهش گسترده درآمد قابل تصرف تأثیر قابل توجهی بر تولید و فروش خودروها دارد.

در این بیانیه آمده است، اگر این روند ادامه یابد، این نگرانی وجود دارد که سرمایه‌گذارانی که انگیزه‌ای برای ایجاد تسهیلات برای شارژ خودرو ندارند، تأثیر منفی بگذارد و جذابیت خودروهای برقی را کاهش دهد زیرا کارکرد آنها غیرعملی‌تر خواهد بود.

تا همین اواخر، با افزایش قیمت بنزین، مالکیت خودروهای برقی جذابیت بیشتری پیدا کرده بود. اما از زمانی که اخیراً قیمت برق در آلمان حدود یک سوم در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته  توجه ها کاهش یافته است.

صاحبان خودروهای برقی، چه خودروهای خود را در خانه شارژ کنند و چه از طریق قرارداد با اپراتورهای شارژ، شاهد افزایش قیمت ۱۰ درصدی یا بیشتر بوده‌اند. با توجه به اینکه قیمت برق به قیمت گاز مرتبط است که از زمانی که روسیه تقریباً دو هفته پیش گاز خود را به آلمان قطع کرد، قیمت‌ها بدتر شده است، انتظار می‌رود افزایش بیشتر قیمت‌ها افزایش یابد.

آلگو، یکی از بزرگترین اپراتورهای ایستگاه شارژ آلمان، قیمت خود را در ابتدای ماه جاری از 43 سنت در هر کیلووات ساعت به 47 سنت افزایش داد. شارژ سریع، از طریق جریان پیوسته، از 65 سنت به 70 سنت در کیلووات ساعت رسیده است در حالی که سریع ترین، به اصطلاح شارژ فوق سریع، از 68 سنت به 75 سنت در کیلووات ساعت رسیده است.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا